Zrobili To! Przed nami The World Games 2022 Birmingham, USA.

W dniach 08-09.07.2022 w Birmingham, USA odbędzie się już szósta edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games z rywalizacją w dyscyplinie Rock’n’Roll Akrobatyczny.

Image
Natalia Kręgiel - Bartosz Szpulecki

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że polska para Natalia Kręgiel i Bartosz Szpulecki, po rocznej rywalizacji w cyklu imprez Pucharów Świata 2021 oraz po Mistrzostwach Świata 2021, uzyskała kwalifikację i reprezentować będzie Polskę na The World Games 2022 w Birmingham, USA.

Natalia i Bartosz to wychowankowie Klubu Sportowego PODWAWELSKI w Krakowie, w którym też aktualnie trenują.

Trenerami pary są Szymon Szpulecki (Klub Sportowy PODWAWELSKI, Kraków) oraz Andrzej Łuczak (Sportowy Klub Taneczny Mega Dance, Zielona Góra).

Warto tutaj wspomnieć, że Rock’n’Roll Akrobatyczny, jest już od roku 2001 (World Games - Akita Japonia) oficjalnym sportem światowym.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games z rywalizacją w dyscyplinie Rock’n’Roll Akrobatyczny odbywały się również w Polsce - The World Games Wrocław 2017, a miłym akcentem i ogromnym sukcesem sportowym było zdobycie złotego medalu, który dla Polski wywalczyła wówczas para Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło (Sportowy Klub Taneczny Mega Dance, Zielona Góra).